DARMOWA DOSTAWA - Nie przegap OKAZJI! Wszystkie zamówienia na terenie Polski dostarczamy GRATIS przy płatności przelewem - DPD, InPost, Paczkomaty!

Produkty

Opinie

Newsletter

Nootropy – poznaj sekret ich działania!

Nootropy – poznaj sekret ich działania!

Nootropy zwane również jako Nootropiki to substancje wzmacniające pracę mózgu. Poprawiają pamięć, koncentrację, zdolność uczenia się, motywację, nastrój a także dostarczają energii każdego dnia. Jaki jest sekret ich działania? Dlaczego coraz częściej sięgają po nie dyrektorzy, menadżerowie, prawnicy, lekarze, profesorzy, studenci, a także inni ludzie sukcesu? Może dlatego, że jako jedyne mają tak pozytywny wpływ na pracę naszego mózgu? Już teraz poznaj tajemnice ich działania i sam przekonaj się o ich skuteczności!

Mózg ludzki jest siecią miliardów neuronów, które przekazują informacje za pomocą synaps. To one uwalniają neuroprzekaźniki, za pomocą których neurony komunikują się i wzajemnie współpracują ze sobą. Nootropy pobudzają aktywność neuroprzekaźników, które są w stanie efektywniej wysyłać sygnały, mając tym samym pozytywny wpływ na pracę naszego mózgu.

Nootropy rozszerzają również naczynia krwionośne, zwiększając tym samym przepływ krwi do mózgu. Ma to bezpośredni wpływ na dostarczenie do niego większej ilości tlenu, substancji odżywczych, a także glukozy będącej głównym źródłem energii wykorzystywanym przez mózg do wykonywania swoich podstawowych funkcji. Pomimo tego, że mózg stanowi tylko 2% masy ciała, zużywa aż 20% energii, która jest produkowana przez ludzki organizm.

Wykonywanie ćwiczeń umysłowych, uczenie się nowych rzeczy, koncentracja na pracy i stan czujności w ciągu dnia – wszystkie te i inne czynności pochłaniają duże nakłady energii. Wzrost przepływu krwi i dotlenienie mózgu, a także dostarczanie odpowiedniej ilości węglowodanów do organizmu ma wpływ na poprawę pamięci, koncentracji, samopoczucia, a także wzrost efektywności w ciągu dnia.

Stosowanie Nootropów powoduje także długotrwałą poprawę stanu zdrowia i funkcjonowania mózgu. W miarę upływu czasu ich suplementacja może spowolnić oznaki starzenia się związane z utratą pamięci, a nawet zapobiec rozwojowi chorób takich jak choroba Alzheimera.

Comments

Write Comment

Copyright © 2021 by Nootropiki.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skontaktuj się z nami!